RobocleanOdkurzacze piorące z hydrosystemem Roboclean i Twister są odkurzaczami antyalergicznymi i często używane są przez osoby dotknięte alergią, dlatego powinny być utrzymywane w doskonałym stanie technicznym i higienicznym. Pracując z wodą i brudem Roboclean czy Twister po kilku latach może być zagrzybiony w środku. Należy go przed tym chronić stosując pewne procedury, o których sprzedawcy zazwyczaj nie informują ponieważ nie mają na ten temat wiedzy. Aby urządzenie mogło być sprawne i czyste należy co jakiś czas poddać go przeglądowi technicznemu.
Aby skorzystać z bezpłatnej diagnostyki stanu technicznego urządzenia oraz ewentualnej wyceny naprawy należy uzgodnić z nami telefonicznie termin kontaktując się pod numerem komórkowym 691 425 665
lub w przypadku spraw mało pilnych e-mail: serwis@serwiseko.pl .Prosimy aby w e-mailu podać numer telefonu ,na który możemy oddzwonić aby udzielić wyczerpujących informacji telefonicznie, bo na odpowiedź pisemną po prostu nie mamy czasu.
Od 2002 r. posiadamy doświadczenie w serwisie wszystkich modeli odkurzaczy antyalergicznych Rainbow i Roboclean. Obsługujemy Warszawę i okolice oraz za pośrednictwem kuriera całą Polskę. Istnieje możliwość bezpłatnego odbioru przesyłki i dostarczenie jej do nas.
Nie wyceniamy kosztów bez fizycznego zbadania sprzętu.Dopiero po wstępnych pomiarach i oględzinach odkurzacza możemy w przybliżeniu oszacować koszty naprawy lub konserwacji oraz termin wykonania usługi.
Bezpłatnie zmierzymy kluczowe parametry dla właściwej pracy Waszego odkurzacza Roboclean, przede wszystkim:

 • Przepływ powietrza - pomiar przepływomierzem ( wydajność zbierania kurzu i śmieci ).
  Mniejszy od normy przepływ może być spowodowany zanieczyszczeniem turbin czy też zapchaniem filtra hepa , co skutkuje szybszym zużywaniem się np. szczotek silnika i słabszą wydajnością odkurzania jak również może spowodować przegrzewanie się silnika a nawet jego "spalenie", a przynajmniej większe zużycie szczotek wirnika i komutatora.
 • Pobór prądu i mocy silnika - pomiar elektronicznym multimetrem:
  • większy od normy wskazuje na zwiększone opory toczenia czyli zużycie łożysk, zanieczyszczenie ich lub nawet przebicia między uzwojeniami wirnika, co pociąga za sobą konieczność jego wymiany
  • mniejszy może wskazywać na słaby docisk szczotek wskazujący na ich zużycie lub zasnucie komutatora śladem węglowym ze szczotek.
 • Głośność pracy urządzenia w dB,- decybelomierzem - na którą wpływają między innymi zużyte łożyska, pył nierówno rozłożony na turbinach, który je rozważa oraz opory powietrza na turbinach i na zapchanym filtrze hepa.
 • Sprawdzenie intensywności wibracji turbin.
 • Sprawdzenie wizualne filtra hepa.
 • Sprawdzenie stanu wyłącznika, kabla, zbiornika na wodę, separatora, rur i węży.
 • Kontrola stanu szczotki zmotoryzowanej

Na dalszy etap, który już pociąga za sobą koszty wymagana jest przede wszystkim zgoda właściciela odkurzacza. Przy użyciu specjalistycznych narzędzi urządzenie Roboclean zostanie rozebrane do najmniejszego elementu, tak aby mieć jego szczegółowy obraz. Każdy wyeksploatowany bądź uszkodzony element wymieniamy lub poddajemy regeneracji, czyścimy precyzyjnie wszystkie elementy tak aby na całokształt naszej pracy udzielić pisemnej gwarancji.
Nasz punkt serwisowy mieści się w Warszawie w Starej Miłosnej przy ul.Borkowskiej.</