serwis odkurzacza rainbowAntyalergiczne odkurzacze Rainbow pracując codziennie z brudem w mokrym środowisku przez wiele lat ulegają procesowi osadzania się brudu, a niejednokrotnie zagrzybienia wewnątrz. Aby ocenić stan wyeksploatowania odkurzacza Rainbow konieczne jest szczegółowe jego sprawdzenie na urządzeniach pomiarowych w naszym specjalistycznym serwisie. Diagnostyka oraz oszacowanie kosztów związanych z renowacją Rainbow jest bezpłatna pod warunkiem uprzedzenia nas telefonicznie o terminie takiej wizyty kontrolnej. Możemy wtedy przygotować stanowisko do profesjonalej diagnostyki i zarezerwować tylko dla Was czas.

Serwis i naprawa odkurzacza Rainbow Warszawa

Co zrobimy w ramach bezpłatnego badania :

 • przepływomierzem sprawdzimy przepływ powietrza odkurzacza Rainbow - odpowiadający za wydajność zbierania brudu.
  Jeśli będzie mniejszy od przyjętej normy może to wynikać z zanieczyszczenia turbin lub zabrudzeniem wewnętrznego filtra , a to pociąga za sobą szybsze zużycie się szczotek silnika i znacznie pogarsza jakość sprzątania. Może także przyczynić się do przegrzewanie się silnika, co w przypadku braku szybkiej reakcji zaskutkuje "spaleniem", a najmniej szybszą eksploatację szczotek wirnika i komutatora oraz przegrzaniem uzwojenia stojana silnika.
 • przy pomocy elektronicznego multimetra zmierzymy pobór prądu i moc silnika Rainbow.
  Jeśli wyniki pomiarów będą wyższe od przyjętej normy sugeruje to powiększony opór toczenia na łożyskach, osadzenie się zanieczyszczeń, w związku z tym mogą wystąpić przebicia pomiędzy uzwojeniami wirnika, a to skutkuje koniecznością wymiany lub na życzenie klienta przezwajania silnika, i znacznie podnosi koszty naprawy.
  Mniejsze wartości mogą sugerować słabszy docisk szczotek, który wskazuje na ich zużycie lub osnucie komutatora wgrzanym pyłem węglowym ze startych szczotek.
 • decybelomierzem zmierzymy poziom hałasu pracy urządzenia Rainbow , ma na niego wpływ między innymi zużycie łożysk, nierównomiernie osadzający się brud na turbinach, który powoduje ich rozważenie oraz opór powietrza na turbinach i na zapylonym filtrze hepa.
 • miernikiem izolacji wewnętrzej wykrywamy i mierzymy już minimalne przebicie 230V na turbiny lub wirnik silnika. Jest to niezwykle istotne gdyż odkurzacz Rainbow pracując z wodą stworzy zagrożenia porażenia osoby sprzątającej.

Sprawdzimy również :

 • jak intensywnie wibrują turbiny na skutek nierównego odłożenia się w nich kurzu,
 • wizualnie filtra hepa znajdujący się w modelach Rainbow serii E,
 • stan wyłącznika, kabla oraz jego przepustu,
 • stan w jakim są zatrzaski,
 • obejrzymy zbiornik wody, separator, rury oraz wąż i elektrowąż
 • Dokonamy kontroli turboszczotki Rainbow PN:
  • w szczególności zwrócimy uwagę na stan wałka trzepiącego oraz stopień zużycia jego włosia oraz łożysk wałka
  • zmierzymy elektrycznie silniczek turboszczotki ocenimy stan wirnika i szczotek
  • sprawdzimy stan przewodu zasilającego oraz plastikowych obudów
  • Ocenimy stan szczotki Rainbow podłogowo - ściennej, często zamiast kupować nową udaje się ją zregenerować na Państwa życzenie.

Dalszy etap naszych działań pociągający za sobą koszty wymaga zgody właściciela odkurzacza Rainbow. Po wyrażeniu takiej zgody przy użyciu specjalistycznych narzędzi rozbieramy odkurzacz Rainbow na najmniejsze elementy składowe, wtedy dopiero otrzymujemy jego stan faktyczny. Wszystkie wyeksploatowane lub uszkodzone części wymieniamy , niektóre po Waszej zgodzie uda się zregenerować. Każdy najmniejszy element Rainbow zostanie oczyszczony starannie przy użyciu dedykowanych preparatów. Na naszą usługę możemy wystawić pisemną gwarancję .

Bezpłatna diagnoza kondycji technicznej Rainbow oraz podanie szacunkowej ceny naprawy jest możliwe tylko po uprzednim umówieniu się telefonicznie. Sugerujemy kontakt telefoniczny między godziną 10.00 a 19.00 w każdy dzień z wyłączeniem czwartku, soboty, niedzieli oraz świąt. Kontaktować mailowo można się z nami w nienaglących przypadkach przez formularz kontaktowy lub pod adresem serwis(at)serwiseko.pl najlepiej podając swój numer telefonu do kontaktu.

Użytkownikom, i nie tylko, robotów Thermomix, odkurzaczy antyalergicznych Rainbow, Roboclean oferujemy zakup nowych lub używanych, serwisowanych modeli. Zapraszamy serdecznie.

Zanim jednak wybierzecie się do nas bardzo prosimy o uprzedzenie nas telefonicznie na nr 691425665.